Newland
stregkodescanner
Skanning
| Modell | Handhållen steckkodsläsare |
| Skanningstyp | 1D/2D |
| 1D -streckkoder (linjära) som stöds | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, EAN-8, GS1 DataBar, ISBN, ISSN, ITF-14, ITF-6, Industrial 2 of 5, Interleaved 2 of 5, MSI, Matrix 2 of 5, Plessey, UPC-A, UPC-E |
| 2D-streckkoder (matriser och staplade) som stöds | Aztec Code, Data Matrix, MaxiCode, PDF417, QR Code |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Optisk sensor, upplösning (B x H) | 1280 x 800 pixlar |
| Våglängd | 650 nm |
| Luta läsvinkel | -55 - 55° |
| Pitch läsvinkel | -55 - 55° |
| Yaw läsvinkel | 0 - 360° |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Standardgränssnitt | USB |
| Kabellängd | 3 m |
Prestanda
| Internationellt skydd (IP) kod | IP54 |
| Skyddsfunktioner | Fallsäker, Elektrostatiskt urladdningsskydd (ESD) |
| Alarm | Ja |
| Utskriftskontrast | 20% |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | FCC Part15 Class B, CE EMC Class B |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | USB |
| Spänning | 5 V |
| Strömförbrukning | 81 mA |
Vikt & dimension
| Bredd | 77,5 mm |
| Djup | 95,5 mm |
| Höjd | 172,5 mm |
| Vikt | 180 g |
Förpackning
| Kabel inkluderad | USB |
Miljökrav
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Temperatur vid drift | -20 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |