SocketScan S740
700 Series - Charging Stand - stregkodescanner
Skanning
| Modell | Handhållen steckkodsläsare |
| Skanningstyp | 1D/2D |
| Bildsensortyp | LED |
| 2D-streckkoder (matriser och staplade) som stöds | Aztec Code, Data Matrix, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code |
| 1D -streckkoder (linjära) som stöds | Codabar, Code 11, Code 39, Code 93, EAN-13, EAN-8, GS1 DataBar Expanded, GS1-128 (UCC/EAN-128), U.P.C. |
| Optisk sensor, upplösning (B x H) | 640 x 400 pixlar |
| Ljusnivåer (direkt solljus) | 0 - 100000 lx |
| Våglängd | 610 nm |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Standardgränssnitt | Bluetooth |
| Täckning, trådlös router | 10 m |
| Bluetooth-version | 2.1+EDR |
Prestanda
| LED-indikatorer | Batteribyte, Bluetooth |
| Produktens färg | Svart, Grön |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batteriteknik | Nickel-metallhydrid (NiMH) |
| Batterityp | AA |
| Antal batterier | 2 |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
| Antalet läser per laddning | 70000 |
| Batteriets livslängd | 20 h |
| Laddningstid | 6 h |
Vikt & dimension
| Bredd | 37,1 mm |
| Djup | 40,1 mm |
| Höjd | 132,2 mm |
| Vikt | 117 g |
Förpackning
| Laddningsenhet | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |