Zebra DS9300 Series DS9308
Standard Range (SR) - USB Kit - streckkodsskanner
Skanning
| Modell | Fast steckkodsläsare |
| Skanningstyp | 1D/2D |
| 1D -streckkoder (linjära) som stöds | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, GS1 DataBar, MSI, U.P.C. |
| Bildsensortyp | LED |
| 2D-streckkoder (matriser och staplade) som stöds | Aztec Code, Sammansatta koder, Data Matrix, Dot Code A, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Optisk sensor, upplösning (B x H) | 1280 x 800 pixlar |
| Arbetsavstånd | 66 cm |
| Ljusnivåer (direkt solljus) | 0 - 107700 lx |
| Pitch läsvinkel | -60 - 60° |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Standardgränssnitt | RS-232, USB |
Prestanda
| Internationellt skydd (IP) kod | IP52 |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | EN 50581:2012, RoHS 2011/65/EU (2015/863) - EN 50581:2012, IEC 63000, REACH 1907/2006, IEC 62368-1 2nd ed. EN 62368-1:2014/AC:2015, UL/IEC 60950-1, 2nd ed. CAN/CSA C22.2 No.60950-1, 2nd ed. IEC 62471:2006 (Ed.1.0), EN 62471:2008 (LED), FCC 47 CFR Part 15B, ICES-003, EN55032, EN55024, EN55035, VCCI, and SABS |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | RS-232, USB |
| Spänning | 5.5 V |
Vikt & dimension
| Bredd | 86 mm |
| Djup | 83 mm |
| Höjd | 145 mm |
| Vikt | 318 g |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716070 |