Zebra DS9908-SR
stregkodescanner
Skanning
| Modell | Handhållen steckkodsläsare |
| Skanningstyp | 1D/2D |
| 1D -streckkoder (linjära) som stöds | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1-128 (UCC/EAN-128), MSI, PDF417, U.P.C. |
| 2D-streckkoder (matriser och staplade) som stöds | Aztec Code, Sammansatta koder, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Optisk sensor, upplösning (B x H) | 1280 x 800 pixlar |
| Våglängd | 528 nm |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Standardgränssnitt | RS-485 |
Prestanda
| Internationellt skydd (IP) kod | IP52 |
| LED-indikatorer | Ja |
| Inbyggd display | Nej |
| Bildkomprimeringsformat | BMP, JPEG, TIFF |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 800 MHz |
| Produktens färg | Svart |
Strömtillförsel
| Spänning | 5 V |
Vikt & dimension
| Bredd | 94 mm |
| Djup | 132 mm |
| Höjd | 203 mm |
| Vikt | 330 g |
Miljökrav
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716070 |