Sharp Tvättmaskin - 12 kg - A - 1400 RPM - 77 dB - Frontmatad - B - Svart (matt) - 43 kWh
Sort (mat) - 51 L - B
Design
| Apparatens placering | Fristående |
| Laddning | Frontmatad |
| Produktens färg | Svart (matt) |
| Kontrolltyp | Rotationsratt + Knappar |
| Inbyggd display | Ja |
| Trumma 2, kapacitet | 69 L |
| Motor | Inverter |
Prestanda
| Nominell kapacitet | 12 kg |
| Maximal centrifugeringshastighet | 1400 RPM |
| Centrifugering klass | B |
| Tvättprogram | Bomull, Eco 40-60, Bomull förtvätt, Bomull 20°C, Kulörtvätt, Ull, Sköljning, Allergy Smart, Centrifugering/tömning, Finvask/siden, Syntet, Dunkläder/duntäcken 40°C, Jeans/denim, Kortare tvätt 60min, Kortare tvätt 12min |
| Fördröjd start timer | Ja |
| AquaStop-funktion | Ja |
| Skumkontrollssystem | Ja |
| Bulleremission, klass | C |
| Ljudnivå (spinn) | 77 dB |
| Wi-Fi-styrning | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiklass | A |
| Energiförbrukning per 100 cykler | 43 kWh |
| Vattenförbrukning per omgång | 51 l |
| Strömförbrukning (vanlig) | 2200 W |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Växelström Frekvens | 50 Hz |
| Strömförbrukning i vänteläge | 1 W |
Tvättmaskin
| Antal tvättprogram | 15 |
| Lastbalansering systemet | Ja |
| Restfukt | 53,4% |
Övrigt
| Ström | 10 A |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,5 W |
Vikt & dimension
| Höjd | 845 mm |
| Bredd | 597 mm |
| Djup | 632 mm |
| Vikt | 77 kg |
Anslutningar
| Bluetooth | Nej |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
Egenskaper
| Justerbara fötter | Ja |
Display
| Skärmtyp | LED |