Sharp Tvättmaskin - 8 kg - A - 1400 RPM - 75 dB - Frontmatad - B - Vit/Svart - 37 kWh
Hvid/Sort - 32 L - B
Design
| Apparatens placering | Fristående |
| Laddning | Frontmatad |
| Produktens färg | Vit/Svart |
| Kontrolltyp | Rotations- |
| Skärmtyp | LED |
| Strömväxlingsteknik | Ja |
| Drum volym | 55 l |
| Typ av trumma | Rostfritt stål |
Mikrovågsugn
| Lucköppning | Sidoöppning |
Vikt & dimension
| Dörrdiameter | Large door mm |
| Bredd | 597 mm |
| Djup | 557 mm |
| Höjd | 845 mm |
| Vikt | 70 kg |
Prestanda
| Nominell kapacitet | 8 kg |
| Maximal centrifugeringshastighet | 1400 RPM |
| Centrifugering klass | B |
| Antal tvättprogram | 15 |
| Bulleremission, klass | B |
| Ljudnivå (spinn) | 75 dB |
| Fördröjd start timer | Ja |
| Fördröjd start | 24 h |
| Halv-belastning | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet) | 12 min |
| Tvättprogram | Eco 40-60, Bomull, Bomull förtvätt, Bomull 20°C, Färg, Ull, Sköljning, Allergy Smart, Centrifugering, Hand/finvask, Strykfritt, Dun 40°C, Jeans/mörka kläder, Snabb 60 min, Snabb 12 min |
| Wi-Fi-styrning | Ja |
| AquaStop-funktion | Ja |
| Skumkontrollssystem | Ja |
| Lastbalansering systemet | Ja |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Allergivård | Ja |
Egenskaper
| Periodlängd | 3:48 |
Strömtillförsel
| Energiklass | A |
| Energiförbrukning per 100 cykler | 37 kWh |
| Vattenförbrukning per omgång | 32 l |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Växelström Frekvens | 50 hz |
| Ansluten effekt | 2200 W |
| Ström | 10 A |
| Energiförbrukning vid tvätt | 0,374 kWh |
Ergonomi
| Barnsäkert | Ja |
| Återstående tidindikering | Ja |
| Justerbara fötter | Ja |
Anslutningar
| Bluetooth | Nej |
Special features
| Sharp-teknik (klädvård) | Ja |
Övrigt
| Ånga | Ja |