Sharp Tvättmaskin
9 kg - A - 1400 RPM - 75 - Frontmatad - Vit - 39
Design
| Apparatens placering | Fristående |
| Laddning | Frontmatad |
| Produktens färg | Vit |
| Kontrolltyp | Rotations-, Röra |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärmtyp | Digital |
| Längd på anslutningsslang | 1,5 m |
| Strömväxlingsteknik | Ja |
Egenskaper
| Dörr färg | Vit |
| Periodlängd | 228 min |
| Justerbara fötter | Ja |
| Automatiskt doseringssystem | Nej |
Ergonomi
| Utloppets slanglängd | 2,4 m |
| Barnsäkert | Ja |
| Återstående tidindikering | Ja |
Vikt & dimension
| 51 cm | |
| Djup | 58,2 cm |
Prestanda
| Nominell kapacitet | 9 kg |
| Maximal centrifugeringshastighet | 1400 RPM |
| Bulleremission, klass | B |
| Cykeltid (partiell last) | 170 min |
| Wi-Fi-styrning | Ja |
| Skumkontrollssystem | Ja |
| AquaStop-funktion | Ja |
Tvättmaskin
| Ljudnivå (spinn) | 75 dB |
| Ljudnivå (tvätt) | 53 dB |
| Antal tvättprogram | 15 |
| Lastbalansering systemet | Ja |
Diskmaskin
| Vattenförbrukning per omgång | 36 L |
| Energiförbrukning per 100 cykler | 39 kWh |
Ugn
| Fördröjd start timer | Ja |
Management features
| Styrningsappar som stöds | Ja |
Special features
| Sharp-teknik (klädvård) | Cotton, Eco 40-60, Cotton prewash, Cotton 20°C, Colours, Wool, Rinse, Allergy Smart, Spin/drain, Hand wash, Synthetics, Duvet, Jeans, Quick 60', Superjet 12' |
Strömtillförsel
| Energiklass | A |
| Energiförbrukning per cykel | 0,39 kWh |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Växelström Frekvens | 50 Hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 2200 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
Övrigt
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,5 W |
| Bredd | 59,7 cm |
| Höjd | 85 cm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |