Siemens EQ.6 plus s400 TE654319RW
automatisk kaffekokare med cappuccinatore - 15 bar - safir, svart metallisk
Prestanda
| Typ av kaffebryggare | Helautomatisk |
| Behållare för bryggt kaffe | Bägare |
| Front speaker type | 15 Bar |
| Inbyggd kvarn | Ja |
| Justerbara kvarninställningar | Ja |
| Kaffebönskapacitet | 300 g |
| Justerbar kaffestyrka | Ja |
| Antal inställningar för kaffestyrka | 2 |
| Inbyggd mjölkskummare | Ja |
| Mjölktank | Ja |
| Justerbar mjölkmängd | Ja |
| Antal pipar | 2 |
| Varmvattenanläggning | Ja |
| Justerbar temperatur | Ja |
| Antal temperaturinställningar | 3 |
| Ångrör | Ja |
| Snabb värme | Ja |
| Vattenfilter | Ja |
| Apparatens placering | Bänkdiskmaskin |
| Väljare för vattnets hårdhetsgrad | Ja |
| Produkttyp | Espressomaskin |
| Justerbar vattenmängd | Ja |
| Vattentankens kapacitet | 1,7 l |
| Programmerbar | Ja |
| Kaffe ingångstyp | Kaffebönor |
| Antikalkfunktionen spolar ur kalkpartiklar | Ja |
| Automatisk avkalkning | Ja |
| Självrengörande | Ja |
| Diskvattensäkra delar | Ja |
| Certifiering | CE, Eurasian, Ukraine, VDE |
Tillagningsfunktioner och program
| Multidryck | Ja |
| Kaffe-tillagning | Ja |
| Espresso-tillagning | Ja |
| Cappuccinotillagning | Ja |
| Americano tillagning | Ja |
| Ristretto tillagning | Ja |
| Tillredning av espresso macchiato | Ja |
| Latte-macchiato-tillagning | Ja |
| Tillredning av kaffekräm | Ja |
| Varm mjölk tillagning | Ja |
| Tillredning av flat white-kaffe | Ja |
Ergonomi
| Material, hölje | Plast |
| Kontrolltyp | Röra |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärmtyp | LED |
| Färgdisplay | Ja |
| Vattennivå indikator | Ja |
| Flyttbar vattentank | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Sladdlös | Nej |
| Sladdförvaring | Ja |
| Sladdlängd | 1 m |
| Upplyst strömbrytare | Ja |
| Inbyggd ljus | Ja |
| Kontrollampa | Ja |
| WiFi-klar | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Locktyp | Lock med gångjärn |
| Lätt att rengöra | Ja |
| Användarvänlig | Ja |
| Kaffefilter | Ja |
| Låter | Ja |
Strömtillförsel
| Effekt | 1500 W |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Automatisk avstängning | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 301 mm |
| Djup | 458 mm |
| Höjd | 385 mm |
| Vikt | 9,7 kg |
Förpackning
| Låddjup | 345 mm |
| Förpackningens höjd | 510 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 430 g |
| Förpackningens vikt | 10900 kg |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
Tekniska detaljer
| Automatisk kaffemalning | Ja |
Övrigt
| Ånga | Ja |
| Kompatibla produkter | TZ80001, TZ80002, TZ80004, TZ80009N |