Siemens TZ80002A
borttagningsblock
Egenskaper
| Produkttyp | Rengöringstablett |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | 3 styck |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 25 mm |
| Låddjup | 65 mm |
| Förpackningens höjd | 160 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 120 g |
Säkerhetsvarning
| Signalord | Varning |
| Hälsofaroangivelser | H315: Causes skin irritation, H317: Kan orsaka allergisk hudreaktion, H319: Orsakar allvarlig ögonirritation, H335: May cause respiratory irritation |
| Allmänna skyddsangivelser | P102: Förvaras oåtkomligt för barn. |
| Skyddsangivelse/-r – förebyggande åtgärder | P264: Tvätta ... grundligt efter användning. |
| Skyddsangivelse/-r – åtgärder | P305 + P351 + P338: VID KONTAKT MED ÖGONEN: Skölj försiktigt med vatten i flera minuter. Ta ur eventuella kontaktlinser om det går lätt. Fortsätt att skölja., P312: Vid obehagˌ kontakta GIFTINFORMATIONSCENTRALEN/läkare. |
| Skyddsangivelse/-r – förvaring | P405: Förvaras inlåst. |
| Skyddsangivelse/-r – avfall | P501: Innehållet/behållaren lämnas till ... |