Produktnummer: EV2400R-WT
EAN: 4995047071365
Artikelnummer: F25524313
Eizo Skärm
Tillverkare: Eizo
Produktnummer: EV2400R-WT
EAN: 4995047071365
Artikelnummer: F25524313
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(3.379,20 exkl. moms)
(3.379,20 exkl. moms)
Tillverkare: Eizo
Produktnummer: EV2400R-WT
Klar bild och hög precision för kontorsarbete
Teknik för en effektiv arbetsdag
  • Svarstid på 5 ms — minimerar eftersläpningar i bildvisningen för en stabil upplevelse
  • 23,8 tums bildyta — ger tillräckligt med utrymme för att ha flera fönster öppna samtidigt
  • Vit färgprofil
  • Hög bildkvalitet — säkerställer att färger och kontraster är korrekta för professionellt bruk
Användning och kompatibilitet
Anslutningar
HDMI Ja
HDMI-version HDCP 1.4
Antal Displayportar 1
HDCP-version HDCP 1.3
Antal portar uppströms 1
Antal USB typ B-portar uppströms 1
Antal USB typ A-portar nedströms 4
Strömtillförsel
Antal USB-portar 2
AC-inspänning 100 - 240 V
Strömförbrukning (vanlig) 8 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,37 W
Strömförbrukning (max) 43 W
Energieffektivitetsklass (SDR) B
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 8 kWh
Multimedia
Inbyggda högtalare Ja
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 1 W
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 537,8 mm
Djup (med stativ) 233 mm
Höjd (med stativ) 333,6-473,6 mm
Bredd (utan stativ) 537,8 mm
Djup (utan stativ) 57 mm
Höjd (utan stativ) 317,5 mm
Vikt (med stativ) 5,6 kg
Vikt (utan stativ) 3,5 kg
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Justerbar höjd (max) 14 cm
Svängarm Ja
Hållare 344°
Lutningsvinkel -5 - 35°
Miljökrav
Temperatur vid drift 5 - 35 °C
Fuktighet (förvaring) 20 - 80%
Design
Produktens färg Vit
Egenskaper
Förinställda lägen User1, User2, sRGB, Eco, Paper, Movie, DICOM
Övrigt
Display
Skärm diagonal 60,5 cm (23,8 in)
Diagonal skärmstorlek 60,5 cm
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
Bildförhållande 16:9
Bildstorlek horisontalt 52,7 cm
Bildstorlek vertikalt 29,65 cm
Bildpunktavstånd 0,275 x 0,275 mm
Pixeltäthet 93 ppi
Skärmtyp IPS
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Kontrastförhållande (medel) 1500:1
Svarstid (medel) 5 ms
Max uppdateringsfrekvens 59-100 Hz
Horisontell avsökningsfrekvens 31 - 114 kHz