Eizo Skärm
23.8" - 59-100 hz - 5 ms - Vit
Anslutningar
| HDMI | Ja |
| HDMI-version | HDCP 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| HDCP-version | HDCP 1.3 |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
Strömtillförsel
| Antal USB-portar | 2 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Strömförbrukning (vanlig) | 8 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,37 W |
| Strömförbrukning (max) | 43 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | B |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 8 kWh |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 1 W |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 537,8 mm |
| Djup (med stativ) | 233 mm |
| Höjd (med stativ) | 333,6-473,6 mm |
| Bredd (utan stativ) | 537,8 mm |
| Djup (utan stativ) | 57 mm |
| Höjd (utan stativ) | 317,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,6 kg |
| Vikt (utan stativ) | 3,5 kg |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Justerbar höjd (max) | 14 cm |
| Svängarm | Ja |
| Hållare | 344° |
| Lutningsvinkel | -5 - 35° |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 5 - 35 °C |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 80% |
Design
| Produktens färg | Vit |
Egenskaper
| Förinställda lägen | User1, User2, sRGB, Eco, Paper, Movie, DICOM |
Övrigt
| Certifiering | TCO Certified generation 10, EPEAT Gold, ENERGY STAR, TÜV/Ergonomics, TÜV/Low Blue Light, TÜV/Flicker Free, TÜV/GS, RCM, CE, UKCA, CB, cTUVus, FCC Class B, CAN ICES-3 (B)/Class B, PSE, VCCI-B, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC |
Display
| Skärm diagonal | 60,5 cm (23,8 in) |
| Diagonal skärmstorlek | 60,5 cm |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Bildstorlek horisontalt | 52,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 29,65 cm |
| Bildpunktavstånd | 0,275 x 0,275 mm |
| Pixeltäthet | 93 ppi |
| Skärmtyp | IPS |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500:1 |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Max uppdateringsfrekvens | 59-100 Hz |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 31 - 114 kHz |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Färgområdesstandard | sRGB |