EIZO FlexScan EV2740S-BK computerskærm 68,6 cm (27") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD LCD Sort
Tillverkare: Eizo
Produktnummer: EV2740S-BK
EAN: 4995047070405
Artikelnummer: F25424268
Tillverkare: Eizo
Produktnummer: EV2740S-BK
EAN: 4995047070405
Artikelnummer: F25424268
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(6.933,60 exkl. moms)
(6.933,60 exkl. moms)
Produktnummer: EV2740S-BK
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
HD-typ 4K Ultra HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Svarstid (medel) 6 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Max uppdateringsfrekvens 60 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,155 x 0,155 mm
Pixeltäthet 163 ppi
Bildstorlek horisontalt 59,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 31 - 134 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 29 - 61 hz
Diagonal skärmstorlek 68,5 cm
Färgdjup 10 bit
Färgområdesstandard sRGB
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 2 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Kontor
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströms USB Type-C
Antal portar uppströms Ja
Antal USB typ C-portar uppströms Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 4
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 70 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
Antal Displayportar Ja
Hörlursutgång Nej
HDCP Ja
HDCP-version 1.4/2.3
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 16,9 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Svängbara Ja
Hållare 0 - 344°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 35°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
OSD-språk Tyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska, Svenska
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) C
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 13 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 12 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,27 W
Strömförbrukning (max) 149 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 1397122
Miljökrav
Temperatur vid drift 5 - 35 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 60 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 80%
Fuktighet (förvaring) 10 - 90%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 611,6 mm
Djup (med stativ) 230 mm
Höjd (med stativ) 376,3 mm
Vikt (med stativ) 8,6 kg
Bredd (utan stativ) 611,6 mm
Djup (utan stativ) 60,7 mm
Höjd (utan stativ) 364,3 mm