Produktnummer: DGS-1100-24PV2/E
EAN: 0790069467837
Artikelnummer: F22811066
D-Link DGS 1100-24PV2
D-Link DGS 1100-24PV2
Tillverkare: D-Link
EAN: 0790069467837
Artikelnummer: F22811066
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(2.496,00 exkl. moms)
(2.496,00 exkl. moms)
Tillverkare: D-Link
D-Link DGS 1100-24PV2 - En Smart Switch med 24 Portar för Optimal Anslutning
Maximera effektiviteten i ditt nätverk med D-Link DGS 1100-24PV2 idag!
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
Systemhändelselogg Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 24
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Nätverk
10G stöd Nej
Portspegling Ja
Full duplex Ja
Länkaggregering Ja
Autonegotiation Ja
Flödeskontroll Ja
Överföringsbegränsning Ja
Auto MDI / MDI-X Ja
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
Head-of-line (HOL) blockering Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
VLAN-stöd Ja
VLAN-funktioner Port-based VLAN, Voice VLAN
Antal VLAN 128
Data transmission
Switch kapacitet 48 Gbit/s
Hastighet vid vidarebefordran 35.71 Mpps
Adresstabellstorlek 8000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Antalet köer 4
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 9216
Paketbuffertminne 4.1 MB
Bevakning
DHCP-funktioner DHCP client
IGMP-snooping Ja
Kryptering/säkerhet SNMP, SSL/TLS
Algoritmer för schemaläggning av köer SPQ, Weighted Round Robin (WRR)
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Design
Rackmontering Ja
Produktens färg Svart
LED-indikatorer Ja
Prestanda
Inbyggd processor Ja
Processorfrekvens 125 MHz
Minnestyp DRAM
Flashminne 16 MB
Ljudnivå Lc IEC 0 dB
Fläktlös Ja
Medeltid mellan fel (MTBF) 4250.05 h
Strömtillförsel
AC-inspänning 100 - 240 V
Strömförbrukning (max) 19.5 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar 12
Power over Ethernet (PoE)-effekt per port 30 W
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 100 W
Miljökrav
Temperatur vid drift -5 - 50 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 0 - 95%
Fuktighet (förvaring) 0 - 95%
Altitud vid drift 0 - 2000 m
Värmeavgivning 107.5 BTU/h
Vikt & dimension
Bredd 280 mm
Djup 230 mm
Höjd 44 mm