AXIS Camera Station S1116 MT Recorder
standalone NVR - 32 kanaler
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processorgenerering | 8:e generationens Intel® Core™ i5 |
| Processorfamilj | Intel® Core™ i5 |
| Processor | 8400 |
| Antal processorer installerade | Ja |
Minne
| Internminne | 8 GB |
Lagringsmedia
| Total lagringskapacitet | 8000 GB |
| Lagringsmedia | HDD |
| Antal installerade lagringsenheter | Ja |
| Antal lagringsenheter som stöds | 2 |
| Total HDD-kapacitet | 8000 GB |
| Antalet installerade hårddiskar | Ja |
| Hårddiskkapacitet | 8000 GB |
| Hårddiskens rotationshastighet | 7200 RPM |
Grafiken
| Diskret grafikkort | Nej |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel® HD Graphics |
| Ombord grafikkort modell | Intel® HD Graphics 630 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
Anslutningar
| Antal USB 2.0 anslutningar | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 5 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | Ja |
| Antal Displayportar | 2 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Seriella portar | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
Prestanda
| Produkttyp | Arbetsstation |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning | 360 W |
| Strömförsörjning ingångsspänning | 100-240 V |
| Strömförsörjning ingångsfrekvens | 50 - 60 hz |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 65 ° C |
Certifikat
| Certifiering | IEC/EN/UL 60950-1 FCC Part 15 Subpart B Class B, ICES-003 Class B, VCCI Class B, RCM AS/NZS CISPR 32 Class B, KC KN32 Class B, KN35, EN 55032, EN 55024, EN/IEC 61000-3-2, EN/IEC 61000-3-3, EN 50564, EN 62623, EAC, BSMI, NOM |
Vikt & dimension
| Bredd | 154 mm |
| Djup | 350 mm |
| Höjd | 274 mm |
| Vikt | 7.4 kg |
Förpackningens innehåll
| Mus inkluderad | Ja |
| Tangentbord inkluderat | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
Display
| Display inkluderad | Nej |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84715000 |