Elo I-Series 2.0
allt-i-ett - Core i5 8500T 2.1 GHz - vPro - 8 GB - SSD 128 GB - LED 15.6"
Display
| Skärm diagonal | 15.6" |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm | Ja |
| HD-typ | Full HD |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Touch-teknik | Flerpunktsberöring |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 25 ms |
| Skärmform | Platt |
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Core™ i5 |
| Processorgenerering | 8:e generationens Intel® Core™ i5 |
| Processor | i5-8500T |
| Processorkärnor | 6 |
| Processortrådar | 6 |
| Processorboostfrekvens | 3.5 GHz |
| Processorfrekvens | 2.1 GHz |
| Processorns cache | 9 MB |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
| Systembuss, hastighet | 8 GT/s |
| 64-bitars bearbetning | Ja |
| Värmeavledningseffekt (TDP) | 35 W |
| Konfigurerbar TDP-downfrekvens | 1.6 GHz |
| Konfigurerbar TDP-down | 25 W |
| Högsta antal PCI Express-platser | 16 |
| PCI Express-kortplatser version | 3.0 |
| PCI Express konfigurationer | 1x16, 1x8+2x4, 2x8 |
| T-junction | 100 ° C |
| Processorsockel | LGA 1151 (uttag H4) |
| Processorkod | SR3XD |
| Processorlitografi | 14 nm |
| Stegning | U0 |
| Processorns driftlägen | 64-bit |
| Busstyp | DMI3 |
| Processorns kodnamn | Coffee Lake |
| Högsta internminne som stöds av processorn | 64 GB |
| Etisk processor (Conflict Free) | Ja |
| Minnestyper som stöds av processorn | DDR4-SDRAM |
| Minnesklockfrekvens som stöds av processorn | 2666 MHz |
| Minnesbandbredd som stöds av processorn (max) | 41.6 GB/s |
| Minneskanaler som stöds av processorn | Dual |
| Processor med ECC-stöd | Nej |
Minne
| Internminne | 8 GB |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Maximalt internminne | 32 GB |
| Minnesplatser | 2 |
| Minnesplatser, typ | SO-DIMM |
| Minne klockhastighet | 2666 MHz |
| Minneslayout | 1 x 8 GB |
Lagringsmedia
| Total lagringskapacitet | 128 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| Total SSD-kapacitet | 128 GB |
| Antalet installerade SSD | Ja |
| Solid-state drive kapacitet | 128 GB |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
Grafiken
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics 630 |
| Antal skärmar som stöds (inbyggt grafikkort) | 3 |
| Maximalt inbyggt grafikadapterminne | 64 GB |
| Högsta dynamiska frekvens för inbyggt grafikkort | 1100 MHz |
| Basfrekvens för inbyggt grafikkort | 350 MHz |
| DirectX-version på inbyggt grafikkort | 12.0 |
| OpenGL-version på inbyggt grafikkort | 4.5 |
| Inbyggt grafikkort med 4K-stöd | Ja |
| Grafik enhets-ID | 0x3E92 |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 2 W |
Kamera
| Inbyggd kamera | Nej |
Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75 mm |
| VESA-fäste | Ja |
Prestanda
| Produkttyp | All-in-One tablet PC |
| Moderkortets chipset | Intel Q370 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Programvara
| Installerat operativsystem | Windows 10 |
Processor specialfunktioner
| Intel® TSX-NI | Ja |
| Stödda instruktionsset | AVX 2.0, SSE4.1, SSE4.2 |
| Intel® Quick Sync Video Technology | Ja |
| Termiska övervakningsteknik | Ja |
| Intel® Trusted Execution Technology | Ja |
| Intel® Förbättrad Halt State | Ja |
| Intel® Clear Video Technology för MID (Intel® CVT for MID) | Ja |
| Intel® Secure Key | Ja |
| Specifikation för kylningslösning | PCG 2015A |
| Intel® 64 | Ja |
| Intel® Stable Image Platform Program (SIPP) | Ja |
| Intel® OS Guard | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel Software Guard Extensions (Intel SGX) | Ja |
| Intel® VT-x med utökad Sida Tabeller (EPT) | Ja |
| Inbäddade alternativ | Ja |
| Intel Stable Image Platform Program (SIPP)-version | 1,00 |
| Intel Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel Secure Key Technology-version | 1,00 |
| Intel Identity Protection Technology-version | 1,00 |
| CPU konfiguration (max) | Ja |
| Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology) | Nej |
| ARK-ID för processor | 129941 |
| Intel® Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Intel® InTru™ 3D-teknik | Ja |
| Intel® Clear Video HD Technology (Intel® CVT HD) | Ja |
| Intel® AES nya instruktioner (Intel® AES-NI) | Ja |
| Förstärkt Intel Speedstep Technology | Ja |
| Execute Disable Bit-säkerhet | Ja |
| Intel TSX-NI-version | 1,00 |
| Intel® Identity Protection Technology (Intel® IPT) | Ja |
| Processorns förpackningsstorlek | 37.5 x 37.5 mm |
| Idle stater | Ja |
| Skalbarhet | 1S |
| Intel Clear Video Technology | Ja |
Strömtillförsel
| AC-adapter, effektförlust | 100 W |
| AC-adapter, frekvens | 50-60 hz |
| AC-adapter, inspänning | 100 - 240 V |
Penna
| Penna ingår | Nej |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 384.2 mm |
| Djup (med stativ) | 43.8 mm |
| Höjd (med stativ) | 246.4 mm |
| Vikt (med stativ) | 2.2 kg |
| Förpackningens bredd | 462 mm |
| Låddjup | 216 mm |
| Förpackningens höjd | 346 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4.3 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84713000 |
Övrigt
| 3D kompatibilitet | Nej |
| Löstagbar skärm | Nej |
