HP EliteOne 870 G9
allt-i-ett Core i7 i7-14700 2.1 GHz - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 512 GB - LED 27"
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm | Nej; Nej |
| HD-typ | Quad HD |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Paneltyp | IPS |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
| Anti-glare skärm | Ja; Ja |
| RGB-färgrymd | NTSC |
| Färgomfång | 72% |
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Core™ i7 |
| Processorgenerering | Intel Core i7-14xxx; Intel Core i7-14xxx |
| Processor | i7-14700; i7-14700 |
| Processorkärnor | 20 |
| Processortrådar | 28 |
| Processorboostfrekvens | 5,4 GHz |
| Prestandakärnor | 8; 8 |
| Effektiva kärnor | 12; 12 |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 5,3 GHz; 5,3 GHz |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 4,2 GHz; 4,2 GHz |
| Basfrekvens för prestandakärna | 2,1 GHz; 2,1 GHz |
| Basfrekvens för effektiv kärna | 1,5 GHz; 1,5 GHz |
| Processorns cache | 33 MB |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorns baseffekt | 65 W; 65 W |
| Maximal turboeffekt | 219 W; 219 W |
Minne
| Internminne | 32 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minnesplatser | 2; 2 |
| Minnesplatser, typ | SO-DIMM |
| Minne klockhastighet | 4800 MHz |
| Minneslayout | 1 x 32 GB |
| Minnets formfaktor | DIMM/SO-DIMM |
Lagringsmedia
| Total lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB |
| Lagringsmedia | SSD; SSD |
| Antal installerade lagringsenheter | Ja |
| Total SSD-kapacitet | 512 GB; 512 GB |
| Antalet installerade SSD | Ja; Ja |
| Solid-state drive kapacitet | 512 GB; 512 GB |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express; PCI Express |
| NVMe | Ja; Ja |
| SSD-diskens formfaktor | M.2; M.2 |
| Optisk enhetstyp | Nej; Nej |
Grafiken
| Diskret grafikkort | Nej; Nej |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig; Ej tillgänglig |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | Intel |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Högtalartillverkare | Bang & Olufsen |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Ljudsystem | Bang & Olufsen |
Kamera
| Inbyggd kamera | Ja |
| Totalt megapixel | 5 MP |
| Infraröd (IR) kamera | Ja |
Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN-styrenhet, tillverkare | Intel |
| WLAN-kontrollens modell | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Antenntyp | 2x2 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s; 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja; Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja; Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 3 |
| USB 4 Gen 3x2, antal portar | Ja; Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 typ C-portar | Ja |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| HDMI-version | 1.4; 1.4 |
| Antal Displayportar | Ja; Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in | Ja |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja; Ja |
Design
| Färgnamn | Silver |
| Produktens färg | Silver; Silver |
| Introducerades år | 2024; 2024 |
| Ursprungsland | Tjeckien |
Prestanda
| Produkttyp | Allt-i-ett-dator |
| Moderkortets chipset | Intel Q670 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Windows Hello | Ja |
Programvara
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
Processor specialfunktioner
| Intel® Turbo Boost Technology | Ja |
Special features
| HP speaker type | HP Dual Speakers; HP Dual Speakers |
| HP Support Assistant | Ja |
| HP segment | Business |
| HP front camera | HP Webcam 5MP; HP Webcam 5MP |
| HP Security tools | Trusted Platform Module TPM 2.0 är ett inbäddat säkerhetschipp som levereras med Windows 10 (Common Criteria EAL4+-certifierat) (FIPS 140-2 Level 2-certifierat); HP Sure Start; HP Secure Erase; HP Sure Click; HP Sure Sense; Absolute Persistence-modul; HP Sure Admin; HP BIOSphere Gen6; HP Client Security Manager Gen7; HP Tamper Lock; HP Sure Run Gen6; HP Sure Recover Gen6; HP Platform Certificate; Smidig uppdatering av inbyggd programvara; Dator med secured-core inaktiverad; Windows Hello med förbättrad inloggningssäkerhet (ESS) aktiverad |
Strömtillförsel
| AC-adapter, effektförlust | 240 W |
| AC-adapter, frekvens | 50 - 60 hz; 50 - 60 hz |
| AC-adapter, inspänning | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 614 mm |
| Djup (med stativ) | 247 mm |
| Höjd (med stativ) | 599,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,9 kg |
| Vikt | 8,9 kg |
| Förpackningens bredd | 742 mm |
| Låddjup | 237 mm |
| Förpackningens höjd | 640 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 15,1 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Certifikat
| Låg halogenhalt | Ja |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja; Ja |
| Hållbara tekniker och material | Havsbaserad plast i högtalarhöljet; 40 % återvunnen plast från använda konsumentprodukter; 30 % ITE-härledd från plast i slutet kretslopp; Låg halogenhalt; 80 Plus Platinum-nätaggregat finns tillgängliga |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, TCO |
Logistikdata
| UNSPSC-kod | 43211507 |
Övrigt
| Minnesmodul, typ | SODIMM |
| Chassityp | Allt-i-ett; Allt-i-ett |
| Diagonal skärmstorlek | 68,6 cm |
| Display inkluderad | Ja |
| Intel® vPro ™ plattformsberättigande | Ja |
| Strömförsörjning | 240 W |