Acer Predator X34 X5bmiiphuzx skärm - 34" - AMD FreeSync Premium - 0,01ms,0,03ms
UWQHD 3440x1440 vid 240Hz
Display
| Skärm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar |
| HD-typ | UltraWide Quad HD |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| Skärmtyp | QD-OLED |
| Paneltyp | TFT |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (max) | 1000 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,1 ms |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1800R |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 1500000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,231 x 0,231 mm |
| Pixeltäthet | 110 ppi |
| Horisontellt sökområde | 400 - 400 kHz |
| Vertikalt sökområde | 48 - 240 hz |
| Färgdjup | 10 bit |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 99% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 10 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Typ av USB-port uppströms | USB Typ B |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 3 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Ljudutgång | Ja |
| Inbyggd KVM-switch | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 15 cm |
| Svängbara | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 25° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 31 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 34 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 811 mm |
| Djup (med stativ) | 274 mm |
| Höjd (med stativ) | 484 mm |
| Vikt (med stativ) | 9,01 kg |
| Bredd (utan stativ) | 811 mm |
| Djup (utan stativ) | 110 mm |
| Höjd (utan stativ) | 361 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,71 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | HDMI, USB Type-C |
Övrigt
| Certifiering | MPRII |