KEYBOARD STEELSERIES APEXPRO TKL GEN 3
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Spela |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Gränssnitt | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Tangentteknik | Magnetic-mechanical key switch |
| Tangentbordslayout | QWERTY |
| Tangentbordsspråk | UK internationellt |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Tenkeyless (80–87 %) |
| Numeriskt tangentbord | Nej |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 100 miljoner tecken |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Inbyggt minne | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Design
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | RGB LED |
| Färg på bakgrundsbelysning | Multifärg |
| Handledsstöd | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärmtyp | OLED |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri, USB |
| Drifttid för batteri | 45 h |
| Uppladdningsbara | Ja |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
| Svarstid (medel) | 0,7 ms |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 355 x 129 x 42 mm |
| Tangentbordsvikt | 1,04 kg |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-C |