Noctua IndustrialPPC NF-A14
lådfläkt
Prestanda
| Lämplig placering | Datorväska |
| Modell | Fan |
| Luftflöde | 269,3 m³/h |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 150000 h |
Design
| Material | Polyamid |
| Fan kontakt | 4-stift |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 6,6 W |
| Spänning | 12 V |
| Högsta strömstyrka | 0,55 A |
Vikt & dimension
| Mått, fläkt (B x D x H) | 140 x 25 x 140 mm |
| Förpackningens bredd | 420 mm |
| Låddjup | 230 mm |
| Förpackningens höjd | 460 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,5 kg |
Tekniska detaljer
| Kullagertyp | SSO2 |
Övrigt
| Monteringsplatta (B x D) | 124,5 x 124,5 mm |
| Ljudnivå Lc IEC | 41,3 dB |
| Rotationshastighet | 3000 RPM |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |