Noctua NF-A12x25
chromax.black.swap edition - lådfläkt
Tillverkare: Noctua
Produktnummer: NF-A12X25 PWM CH.BK.S
EAN: 9010018100549
Artikelnummer: F22029015
Noctua NF-A12x25
Noctua NF-A12x25
Noctua NF-A12x25
Noctua NF-A12x25
Noctua NF-A12x25
Noctua NF-A12x25
Noctua NF-A12x25
Noctua NF-A12x25
Noctua NF-A12x25
Noctua NF-A12x25
Tillverkare: Noctua
EAN: 9010018100549
Artikelnummer: F22029015
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(615,20 exkl. moms)
(615,20 exkl. moms)
Optimera ditt system med Noctua NF-A12x25 lådfläkt i chromax.black.swap edition
Med Noctuas patenterade SSO2-lager och 120mm storlek är denna fläkt den perfekta lösningen för dina behov. Den är också utrustad med en pull-/push-funktion för att kunna erbjuda maximal luftflödeskapacitet i systemdesigner som kräver högre flödeshastigheter. Den höga kvaliteten och låga ljudnivån hos Noctua NF-A12x25-chromax.black.swap edition gör den till ett perfekt val för entusiaster som söker högkvalitativ och högpresterande kylning.
Prestanda
Lämplig placering Datorväska
Modell Fan
Fläktdiameter 12 cm
Rotationshastighet (min) 450 RPM
Rotationshastighet (max) 1200 RPM
Ljudnivå (låg hastighet) 7,6 dB
Ljudnivå (hög hastighet) 12,1 dB
Luftflöde 55,7 m³/h
Minsta lufttryck 0,41 mmH2O
Maximalt lufttryck 0,82 mmH2O
Lagertyp Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Design
Produktens färg Svart
Material LCP (Liquid Crystal Polymer)
Antal fläktar Ja
Antal fläktblad 9
Fan kontakt 4-stift
Certifiering CE, RoHS
Strömtillförsel
Strömförsörjning 0,6 W
Spänning 12 V
Högsta strömstyrka 0,05 A
Vikt & dimension
Bredd 120 mm
Djup 25 mm
Höjd 120 mm