Produktnummer: NF-P14S REDUX-1200
EAN: 4716123315254
Artikelnummer: 710657
Noctua Redux NF-P14s
Noctua Redux NF-P14s
Tillverkare: Noctua
EAN: 4716123315254
Artikelnummer: 710657
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(472,80 exkl. moms)
(472,80 exkl. moms)
Tillverkare: Noctua
Svalka och tystnad med Noctua Redux NF-P14s!
Prestanda
Lämplig placering Datorväska
Modell Fan
Fläktdiameter 14 cm
Rotationshastighet (max) 1200 RPM
Ljudnivå (hög hastighet) 19,6 dB
Maximalt luftflöde 110,3 cfm
Maximalt lufttryck 1,29 mmH2O
Medeltid mellan fel (MTBF) 150000 h
Design
Produktens färg Svart, Grå
Antal fläktar Ja
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 0,96 W
Spänning 12 V
Högsta strömstyrka 0,08 A
Vikt & dimension
Bredd 140 mm
Djup 25 mm
Höjd 140 mm
Förpackningens bredd 190 mm
Låddjup 34 mm
Förpackningens höjd 200 mm