Produktnummer: NF-S12B REDUX-1200
EAN: 4716123315292
Artikelnummer: 714987
Noctua Redux NF-S12B
Noctua Redux NF-S12B
Tillverkare: Noctua
EAN: 4716123315292
Artikelnummer: 714987
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(449,60 exkl. moms)
(449,60 exkl. moms)
Tillverkare: Noctua
Ge liv åt din dator med Noctua Redux NF-S12B lådfläkt!
Prestanda
Lämplig placering Datorväska
Modell Fan
Fläktdiameter 120 mm
Rotationshastighet (max) 1200 RPM
Ljudnivå (hög hastighet) 18.1 dB
Luftflöde 100.6 m³/h
Maximalt lufttryck 1.31 mmH2O
Medeltid mellan fel (MTBF) 2500 h
Design
Antal fläktar 1 fläkt/-ar
Fan kontakt 3-stift
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 1.2 W
Spänning 12 V
Uppskattad strömförbrukning 0.1 A
Vikt & dimension
Bredd 120 mm
Djup 25 mm
Höjd 120 mm
Förpackningens innehåll
Skruvar medföljer Ja
Övrigt
Monteringsplatta (B x D) 105 x 105 mm