ASUS P13R-M/10G-2T
moderkort - micro ATX - LGA1700-uttag - C262
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processorsockel | LGA 1700 |
| Kompatibla processorer | Intel® Pentium®, Intel Xeon E |
| Stödd processor uttag | LGA 1700 |
Minne
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Antal minnesplatser | 4 |
| Minnesplatser, typ | DIMM |
| Minneskanaler | Dubbla kanaler |
| Minnets hastigheter | 3600,4000,4400 MHz |
| Minnesklockhastighet som stöds (max) | 4400 MHz |
| Maximalt internminne | 128 GB |
| Stödda kapaciteter hos minnesmodul | 8GB, 16GB, 32GB |
Lagringskontroll
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | M.2, SATA III |
| Antalet hårddiskar som stöds | 4 |
| Antal lagringsenheter som stöds | 5 |
| RAID-stöd | Ja |
Grafiken
| Grafikadapterfamilj | ASPEED |
| Video adapter | AST2600 |
| Ombord grafikkort modell | Aspeed AST2600 |
| Ombord grafikkort minne | 64 MB |
Internal I/O
| USB 2.0 anslutning | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)-anslutningar | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)-anslutningar | 3 |
| Antal SATA III kontakter | 4 |
| ATX strömkontakt (24-pin) | Ja |
| Antal anslutningar för fläktar | 6 |
| Chassits genomgångsanslutning | Ja |
| 12V-kontakt | Ja |
| Serieport headers | 1 |
| TPM-anslutning | Ja |
Anslutningsmöjligheter
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 3 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 10 Gigabit Ethernet |
| LAN-styrenhet | Intel X710-AT2 |
Egenskaper
| Moderkortets chipset | Intel C262 |
| Komponent för | Server |
| Moderkort formfaktor | micro ATX |
| Moderkort, chipsetfamilj | Intel |
Expansionsplatser
| PCI Express x8 kortplatser | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) platser | 1 |
| Antal M.2 (M)-platser | 1 |
Miljökrav
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Temperatur vid drift | 10 - 50 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 90% |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 341 mm |
| Låddjup | 281 mm |
| Förpackningens höjd | 78 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,3 kg |
Vikt & dimension
| Bredd | 244 mm |
| Djup | 244 mm |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | SATA |