ASUSTOR Lockerstor 4 Gen2 AS6704T
NAS-server
Lagringsmedia
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SATA |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5,3.5,M.2 |
| Antal M.2 (M & B) kortplatser | 4 |
| RAID-stöd | Ja |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 6, 10, JBOD |
| Online RAID-migrering | Ja |
| Online RAID-expansion | Ja |
| Lagringsenheter installerade | Nej |
| Antal lagringsenheter som stöds | 8 |
| Typ av installerad lagringsenhet | Nej |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Sökning efter dåliga block | Ja |
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Celeron® |
| Processor | N5105 |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorboostfrekvens | 2,9 GHz |
| Processorkärnor | 4 |
| CPU konfiguration (max) | Ja |
Minne
| Internminne | 4 GB |
| Typ av internminne | DDR4 |
| Minne klockhastighet | 2933 MHz |
| Maximal RAM som stöds | 16 GB |
| Minnets formfaktor | SO-DIMM |
| Minnesplatser | 2 |
| Flashminne | 8192 MB |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100,1000,2500 Mbit/s |
| Datahastighet för Ethernet LAN som stöds (max) | 10000 Mbit/s |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 2500BASE-T |
| DHCP-server | Ja |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| iSCSI-stöd | Ja |
| Wake-on-LAN förberedd | Ja |
| Länkaggregering | Ja |
| Lastbalansering systemet | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll | CIFS/SMB, SMB 2.0/3.0, AFP, NFS, FTP (Unicode Supported), TFTP, WebDAV, Rsync, SSH, SFTP, iSCSI/IP-SAN, HTTP, HTTPS, Proxy, SNMP, Syslog |
| WLAN-adapter stöds | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
Anslutningar
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| HDMI-version | 2.0b |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
Design
| Chassityp | Skrivbord |
| Kylning typ | Aktiv |
| Produktens färg | Svart |
| Antal fläktar | Ja |
| Fläktdiameter | 12 cm |
| LED-indikatorer | Ja |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärmtyp | LCD |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
Prestanda
| Modell | NAS |
| Enhetsklass | Hem och Hemmakontor |
| Säkerhetskopieringsfunktion | Ja |
| Typer av säkerhetskopiering | Cloud, iSCSI LUN |
| Flerspråkig support | Ja |
| Ljudnivå i väntläge | 17,6 dB |
| Videoingångskanaler | 4 kanaler |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Snapshot | Ja |
| Webbaserad adminstraion | Ja |
| Lednings Protokoll | SNMP |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| Systemlogg | Ja |
| Webbläsare stöds | Firefox, Chrome, Safari, Microsoft Edge |
| Inbyggd FTP-server | Ja |
| Inbyggd UPnP AV-mediaserver | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
| Kryptering/säkerhet | HTTPS, SSH, SSL/TLS |
| Stöd för S.M.A.R.T. | Ja |
| Åtkomstkontrollista (ACL) | Ja |
Programvara
| Installerat operativsystem | ADM |
| Operativsystemversion | 4.2.2.RI61 |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning plats | Extern |
| Nätaggregatets effekt | 90 W |
| Antal strömförsörjningsaggregat | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig) | 35 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 0,88 W |
| Strömförbrukning (HDD i standby-läge) | 17,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
Vikt & dimension
| Bredd | 170 mm |
| Djup | 230 mm |
| Höjd | 185,5 mm |
| Vikt | 2,94 kg |
| Förpackningens bredd | 300 mm |
| Låddjup | 240 mm |
| Förpackningens höjd | 324 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4,36 kg |
Förpackningens innehåll
| Extern strömadapter | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, LAN (RJ-45) |
| Antal strömkablar | Ja |
| Antal skruvar | 32 |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
Övrigt
| Certifikat för överensstämmelse | BSMI, C-TICK, CCC, CE, Federal Communications Commission (FCC), KCC, UKCA |
| Certifiering | VCCI, BIS |