Logitech Z533
högtalarsystem - för persondator
Prestanda
| Uteffekt (RMS) | 60 W |
| Högsta musikuteffekt (PMPO) | 120 W |
| Rekommenderad användning | Universal |
| Produktens färg | Svart |
| Fjärrstyrd | Ja |
| Typ av fjärrkontroll | Kabel |
| Volymkontroll | Rotations- |
| Ljudutgångskanaler | 2.1 kanaler |
Amplifier
| Förstärkningsenhet ingår | Nej |
Satellithögtalare
| Antal satellithögtalare | 2 |
| Satellithögtalarens RMS-effekt | 15 W |
| Impedans för satellit-högtalare | 4 Ω |
| Satellithögtalarens disktanthögtalare, diameter | 6,6 cm (2.6") |
| Diskantmängd för satellithögtalare | 1 |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH) | 100 x 85 x 170 mm |
| Satellithögtalarens vikt | 525 g |
Subwoofer
| Subwoofer RMS-effekt | 30 W |
| Subwooferimpedans | 6 Ω |
| Subwooferns högtalarelement, diameter (imperial) | 13,3 cm (5.25") |
| Subwooferns mått (BxDxH) | 255 x 195 x 265 mm |
| Subwoofer vikt | 4 kg |
Strömtillförsel
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| Strömkälla | AC |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Typ av strömkontakt | Typ C |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Bluetooth | Nej |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Hörlursutgång | Ja |
| Linje in | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Line-in-anslutning | 3.5 mm |
Övrigt
| Batterier medföljer | Nej |
| RCA-ljudingångar | 2 |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85182200 |
| Produkter per intermodal container (20 fot) | 970 styck |
| Produkter per intermodal container (40 fot) | 2020 styck |
| Produkter per lastpall | 60 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 295 mm |
| Ytterförpackningens längd | 465 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 395 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 13,4 kg |
Tekniska detaljer
| Frekvensområde | 55 - 20000 hz |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | Ljud (3ˌ5mm) |
| Manual | Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 225 mm |
| Låddjup | 373 mm |
| Förpackningens höjd | 277 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,99 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Systemkrav
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |