Corsair RAM
DDR5 SDRAM - 2 x 1 GB - 288-pin DIMM - CL40 - Unregistered (unbuffered)
Egenskaper
| Typ av internminne | DDR5 SDRAM; DDR5 |
| Minnets formfaktor | 288-pin DIMM; 288-pin DIMM |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 2 x 1 GB; 2 x 16 GB |
| CAS-latens | 40; 40 |
| 4800 MT/s; 1,1 V; 1,1 V; Ja | |
| Minnesspänning | 1,25 V; 1,25 V |
| ECC | Nej; Nej |
| On-Die ECC | Ja |
| Buffrad minnestyp | Unregistered (unbuffered); Unregistered (unbuffered) |
| AMD EXPO (Extended Profiles for Overclocking) | Ja; Ja |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | Ja; Ja |
| Bakgrundsbelysning | Nej; Nej |
| Internminne | 16 GB |
| Intel® Optane™ minnesmodul, kapacitet | 8 GB |
| Komponent för | PC |
| Blyöverdrag | Gjuten aluminium |
Färg
| Produktens färg | Grå; Grå |
Vikt & dimension
| Bredd | 7 mm |
| Djup | 135 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Vikt | 74 g |
Övrigt
| Minne klockhastighet | 5600 MT/s |