Dell - 16GB - DDR4 RAM - 2666MHz
DIMM 288-pin - ECC
Egenskaper
| Buffrad minnestyp | Registered (buffered) |
| Internminne | 16 GB |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 2 x 8 GB |
| Typ av internminne | DDR4 |
| Minne klockhastighet | 2666 MHz |
| Komponent för | PC/server |
| Minnets formfaktor | 288-pin DIMM |
| ECC | Ja |
| Minne rankning | 2 |
| Minnesspänning | 1.2 V |
| Kompatibla produkter | - PowerEdge C4130 - PowerEdge C4140 - PowerEdge C6420 - PowerEdge FC430 - PowerEdge FC630 - PowerEdge FC640 - PowerEdge FC830 - PowerEdge M630 - PowerEdge M640 - PowerEdge M640 VRTX - PowerEdge M830 - PowerEdge MX740C - PowerEdge MX840C - PowerEdge R430 - PowerEdge R440 - PowerEdge R530 - PowerEdge R540 - PowerEdge R630 - PowerEdge R640 - PowerEdge R6415 - PowerEdge R730 - PowerEdge R730XD - PowerEdge R730xd XL - PowerEdge R740 - PowerEdge R740XD - PowerEdge R7415 - PowerEdge R7425 - Poweredge R830 - PowerEdge R840 - PowerEdge R930 - PowerEdge R940 - PowerEdge R940xa - PowerEdge T430 - PowerEdge T440 - PowerEdge T630 - PowerEdge T640 - PowerVault NX3240 - Precision Workstation R7920 - Precision Workstation R7920 Xl - Precision Workstation T5820 - Precision Workstation T5820 Xl - Precision Workstation T7820 - Precision Workstation T7820 Xl - Precision Workstation T7920 - Precision Workstation T7920 Xl |