AOC Skärm
27" - Fast IPS - 260 hz - 1 ms - 2x HDMI - Svart, Röd
Övrigt
| Kontrastförhållande | 1000:1 |
| Låg ingångsfördröjning | Ja; Ja |
| Certifiering | CB, CE, TUV-Bauart-Mark, ISO 9241-307, EAC, FCC, UKCA |
| Garantiperiod | 3 år |
| Lokal nedtoning | Global Dimming |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej; Kompatibel |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 130 mm; 13 cm |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -3 - 21°; -3° |
| Hållare | -28 - 28°; -28° |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90°; -90° |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington; Ja |
| 90 |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 2; 2 |
| HDMI-version | 2.0; 2,0 |
| Antal Displayportar | 1; 1 |
| DisplayPort-version | 1.4; 1,4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| HDCP-version | 1,4/2,2 |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 21 W; 21 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,3 W; 0,3 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W; 0,3 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E; E |
| Nätaggregatstyp | Intern |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 613,7 mm; 613,7 mm |
| Djup (med stativ) | 207,7 mm; 207,7 mm |
| Höjd (med stativ) | 386,1-516,1 mm; 516,1 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,07 kg; 5,07 kg |
| Bredd (utan stativ) | 613,7 mm; 613,7 mm |
| Djup (utan stativ) | 52,6 mm; 52,6 mm |
| Höjd (utan stativ) | 366,4 mm; 366,4 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,2 kg; 3,2 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 730 mm; 730 mm |
| Låddjup | 139 mm; 139 mm |
| Förpackningens höjd | 455 mm; 455 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,65 kg; 7,65 kg |
Design
| Produktens färg | Svart, Röd; Svart, Röd |
| Ramlös design | Ja; 3-sided frameless |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Främre infattning | Svart |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | HDMI, DisplayPort, Vekselstrøm |
Egenskaper
| Lutningsvinkel | 21 |
Display
| Native bildförhållande | 16:9; 16:9 |
| Uppdateringsfrekvens | 240 Hz |
| Skärm diagonal | 27"; 68,6 cm (27 tum) |
| Diagonal skärmstorlek | 68,58 cm; 68,58 cm |
| Paneltyp | Fast IPS; Fast IPS |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar; 1920 x 1080 pixlar |
| Max uppdateringsfrekvens | 260 Hz; 260 Hz |
| Svarstid (medel) | 1 ms; 1 ms |
| Responstid (MPRT) | 0,3 ms; 0,3 ms |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m²; 300 cd/m² |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178°; 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178°; 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger; 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,3114 mm; 0,3114 x 0,3114 mm |
| Pixeltäthet | 81,59 ppi; 81,59 ppi |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED; W-LED |
| Anti-glare skärm | Ja; Ja |
| Ytans hårdhet | 3H; 3H |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR10; HDR10 |
| sRGB-täckning (typisk) | 121,5%; 121,5% |
| DCI-P3-täckning | 92,3%; 92,3% |
| Adobe RGB-täckning | 87,8%; 87,8% |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 290 kHz; 30 - 290 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 260 Hz; 48 - 260 Hz |
| Skärmform | Platt |
| Standard uppdateringsfrekvens | 240 Hz |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| HD-typ | Full HD |
| Vridningsvinkel | 28 |