AOC Gaming U32G3X/BK skärm - WLED - 32" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium - IPS - 1ms,1ms
4K UHD 3840x2160 vid 144Hz
Tillverkare: AOC
Produktnummer: U32G3X/BK
EAN: 4038986111430
Artikelnummer: F24710040
AOC Gaming U32G3X/BK skärm &#45 WLED &#45 32" &#45 NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium &#45 IPS &#45 1ms,1ms
Tillverkare: AOC
Produktnummer: U32G3X/BK
EAN: 4038986111430
Artikelnummer: F24710040
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(5.064,80 exkl. moms)
(5.064,80 exkl. moms)
Produktnummer: U32G3X/BK
Kraftfulla spel och realistisk detaljrikedom med AOC Gaming U32G3X/BK skärm!
Den här skärmen är inte bara för spel. Med sin imponerande 144Hz uppdateringsfrekvens levererar den jämn rörelse och oförstörd bildåtergivning även för actionfyllda filmer och videos. Du kommer att uppleva en helt ny nivå av flytande visning och njuta av varje ögonblick på skärmen.
Display
Skärm diagonal 80 cm (31.5")
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
HD-typ 4K Ultra HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LED
Paneltyp Fast IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Responstid (MPRT) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 80000000:1
Max uppdateringsfrekvens 144 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,07 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,181 x 0,181 mm
Pixeltäthet 139 ppi
Bildstorlek horisontalt 69,7 cm
Bildstorlek vertikalt 39,2 cm
Diagonal skärmstorlek 80 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) DisplayHDR 400
Ytans hårdhet 3H
sRGB-täckning (typisk) 122,9%
NTSC-täckning (typisk) 107%
Adobe RGB-täckning 91,9%
DCI-P3-täckning 95,3%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
AMD FreeSync-uppdateringsfrekvens, intervall 48 - 144 hz
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart, Röd
Ramlös design Ja
Främre infattning Svart / Röd
Löstagbart stativ Ja
Fötter färg Svart, Röd
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar 2
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 13 cm
Svängarm Nej
Svängbara Ja
Hållare -30 - 30°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 23°
Bild-i-bild Ja
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 32 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 65 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 40 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Ingående ström 1.5 A
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 1711583
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 715,3 mm
Djup (med stativ) 258,8 mm
Höjd (med stativ) 587,1 mm
Vikt (med stativ) 7,79 kg
Bredd (utan stativ) 715,3 mm
Djup (utan stativ) 47,6 mm
Höjd (utan stativ) 715,3 mm
Vikt (utan stativ) 6,41 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 905 mm
Låddjup 204 mm
Förpackningens höjd 528 mm