Produktnummer: 90LM0B30-B01971
EAN: 4711387815236
Artikelnummer: F25152642
ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM skärm &#45 27" &#45 AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible, VESA Adaptive-Sync &#45 0,03ms
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM0B30-B01971
EAN: 4711387815236
Artikelnummer: F25152642
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(10.257,60 exkl. moms)
(10.257,60 exkl. moms)
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM0B30-B01971
Storslagen ASUS skärm för en imponerande bildupplevelse
Display
Skärm diagonal 67,3 cm (26.5")
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp QD-OLED
Paneltyp OLED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 1000 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 250 cd/m²
Svarstid (medel) 0,03 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1500000:1
Max uppdateringsfrekvens 240 hz
Antal färger 1,073 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,15525 x 0,15525 mm
Bildstorlek horisontalt 59 cm
Bildstorlek vertikalt 33,3 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 590 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 240 hz
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10)
Färgdjup 10 bit
Färgområdesstandard DCI-P3, sRGB
sRGB-täckning (typisk) 145%
DCI-P3-täckning 99%
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium Pro
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Produktens färg Svart
Löstagbart stativ Ja
Upplyst monitorstativ Ja
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB typ A-portar nedströms 3
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 90 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 2.1
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Inbyggd KVM-switch Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 11 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Svängbara Ja
Hållare -30 - 30°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 25 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 36 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 80 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 2195069
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 610,3 mm
Djup (med stativ) 218,8 mm
Höjd (med stativ) 549,5 mm
Vikt (med stativ) 7,62 kg
Bredd (utan stativ) 610,3 mm
Djup (utan stativ) 70,5 mm
Höjd (utan stativ) 369,2 mm
Vikt (utan stativ) 4,97 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 896 mm
Låddjup 188 mm
Förpackningens höjd 490 mm
Vikt inkl. förpackning 12,4 kg
Förpackningstyp Låda
Förpackningens innehåll
Stå ingår Ja
Hållbarhet
Hållbarhetscertifiering Forest Stewardship Council (FSC) Mix
Övrigt
Garantiperiod 3 År
Certifiering TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light (Hardware Solution) VESA AdaptiveSync Display 240Hz VESA DisplayHDR 400 True Black AMD FreeSync Premium Pro G-SYNC Compatible FSC MIX