LG 32" 32G810SA-W UltraGear 4K UHD HDMI DP IPS
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 32G810SA-W
EAN: 8806096349304
Artikelnummer: F25233116
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 32G810SA-W
EAN: 8806096349304
Artikelnummer: F25233116
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 29/05-2026
(8.266,40 exkl. moms)
(8.266,40 exkl. moms)
Produktnummer: 32G810SA-W
LG 32G810SA-W UltraGear - För en imponerande spelmiljö
Display
Skärm diagonal 81,3 cm (32")
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
HD-typ 4K Ultra HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning LED, kantbelysning
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 400 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Skärmytskikt Glansigt
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Grafikupplösningar som stöds 3840 x 2160
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Max uppdateringsfrekvens 144 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,07 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,1818 x 0,1818 mm
Pixeltäthet 140 ppi
Diagonal skärmstorlek 80 cm
Färgdjup 10 bit
Färgområdesstandard DCI-P3
Färgomfång 95%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
Typ av NVIDIA G-SYNC G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium Pro
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 7 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd mikrofon Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Ramlös design Ja
Främre infattning Vit
Löstagbart stativ Ja
Upplyst monitorstativ Nej
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 2.0
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 65 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
Antal DisplayPort-utgångar Ja
DisplayPort-utgångens version 1.4
DisplayPort-version 1.4
Ljudanslutning Nej
Hörlursutgång Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Nätverk
Wi-Fi Nej
Wi-Fi Direct Nej
Bluetooth Nej
Nätverksansluten (Ethernet) Nej
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja
Förbättrad kabelhantering Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 11 cm
Svängarm Ja
Svängbara Ja
Hållare -30 - 30°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -8 - 15°
Bild-i-bild Ja
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Plug & Play-kompatibel Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 33 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 51 kWh
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 714,6 mm
Djup (med stativ) 249,1 mm
Höjd (med stativ) 624,1 mm
Vikt (med stativ) 10,5 kg
Bredd (utan stativ) 714,6 mm
Djup (utan stativ) 67,7 mm
Höjd (utan stativ) 428,5 mm
Vikt (utan stativ) 6,5 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 938 mm
Låddjup 519 mm
Förpackningens höjd 183 mm