LG UltraGear 27GS75Q-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync - IPS - 1ms
QHD 2560x1440 : 200Hz, DisplayPort: 180Hz, HDMI: 180Hz)
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27GS75Q-B
EAN: 8806096087794
Artikelnummer: F25017242
LG UltraGear 27GS75Q-B skärm &#45 LED-bakgrundsbelysning &#45 27" &#45 NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync &#45 IPS &#45 1ms
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27GS75Q-B
EAN: 8806096087794
Artikelnummer: F25017242
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(2.085,60 exkl. moms)
(2.085,60 exkl. moms)
Produktnummer: 27GS75Q-B
LG UltraGear 27GS75Q-B Skärm - Enastående spelupplevelse med NVIDIA G-SYNC och AMD FreeSync.
Med en imponerande uppdateringsfrekvens på 200Hz via DisplayPort och 180Hz via HDMI får du en helt ny nivå av realism i dina spel. Varje rörelse återges med otrolig skärpa och klarhet, vilket gör att du kan uppleva varje sekund av ditt favoritspel på ett sätt som du aldrig tidigare har gjort.
Display
Skärm diagonal 27"
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Paneltyp IPS
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) 1 ms
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Max uppdateringsfrekvens 180 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,2331 x 0,2331 mm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10)
sRGB-täckning (typisk) 99%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
Typ av NVIDIA G-SYNC G-SYNC
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Flimmerfriteknik Ja
smarta funktioner Energisparande
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Anslutningar
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
Antal Displayportar Ja
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Ja
Svängarm Ja
Lutningsjustering Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 26 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 40 kWh
Strömförbrukning i vänteläge 0.5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0.3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Extern
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 614.68 mm
Djup (med stativ) 254 mm
Höjd (med stativ) 576.58 mm
Vikt (med stativ) 5.99 kg
Bredd (utan stativ) 614.68 mm
Djup (utan stativ) 50.8 mm
Höjd (utan stativ) 370.84 mm
Vikt (utan stativ) 4.08 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 690.88 mm
Låddjup 182.88 mm
Förpackningens höjd 497.84 mm