Monitor ASROCK 27 PG27QRT1B
Tillverkare: ASRock
Produktnummer: PG27QRT1B
Artikelnummer: F25056074
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Monitor ASROCK 27  PG27QRT1B
Tillverkare: ASRock
Produktnummer: PG27QRT1B
Artikelnummer: F25056074
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(1.545,60 exkl. moms)
(1.545,60 exkl. moms)
Produktnummer: PG27QRT1B
Skapa en imponerande spelupplevelse med den nya ASROCK 27 monitor!
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LED
Paneltyp VA
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Responstid (MPRT) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Konkav skärm
Bildskärmens krökning 1500R
Grafikupplösningar som stöds 2560 x 1440
Videolägen som stöds 1440p
Kontrastförhållande (medel) 5000:1
Max uppdateringsfrekvens 180 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,07 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,2331 x 0,2331 mm
Bildstorlek horisontalt 59,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 265 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 180 hz
Diagonal skärmstorlek 69 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range (HDR) 400
sRGB-täckning (typisk) 132%
DCI-P3-täckning 95%
FRC (Frame Rate Control) färgdjup 8 bit
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 2 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Renoverad Nej
Ramlös design Nej
Löstagbart stativ Ja
Upplyst monitorstativ Nej
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Nätverk
Wi-Fi Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 23°
Plug & Play-kompatibel Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 25 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 45 kWh
Strömförbrukning (max) 65 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Ingående ström 1.5 A
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 610 mm
Djup (med stativ) 255 mm
Höjd (med stativ) 452 mm
Vikt (med stativ) 4,59 g
Bredd (utan stativ) 610 mm
Djup (utan stativ) 93 mm
Höjd (utan stativ) 367 mm