Phanteks AMP GH 850 strömförsörjning
ATX12V 3.1 - Svart
Strömtillförsel
| Total effekt | 850 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Ingående ström | 12 - 6 A |
| Högsta ingångsström (vid 110V) | 12 A |
| Högsta ingångsström (vid 220V) | 6 A |
| Kombinerad effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombinerad effekt (+12 V) | 840 W |
| Kombinerad effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombinerad effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombinerad effekt (+5 VSB) | 12,5 W |
| Max utström (+3,3 V) | 20 A |
| Max utström (+12 V) | 70 A |
| Max utström (+5 V) | 20 A |
| Max utström (-12V) | 0,3 A |
| Max utström (+5 VSB) | 2,5 A |
| Effekt skyddsfunktioner | Överspänning, Överbelastning, Överbelastning, Överhettning, Kortslutning |
Anslutningar
| Moderkort strömkontakt | 18+10 pin ATX |
| Antalet SATA strömkontakter | 4 |
| Periferiska (Molex) strömkontakter (4-pin) | 4 |
| PCI Express strömkontakter (6-polig) | 8 |
| ATX strömkontakt (24-pin) | Ja |
| PCI expressanslutning | Ja |
| Typ av kablage | Helt modulär |
Prestanda
| 80 plus-certifiering | 80 PLUS Gold |
| Ändamål | PC |
| Strömförsörjningsenhet formfaktor | ATX |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 100000 h |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Kylning typ | Aktiv |
| Fläktdiameter | 13,5 cm |
| Antal fläktar | 1 fläkt/-ar |
| På / av-knapp | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 140 mm |
| Djup | 150 mm |
| Höjd | 86 mm |
Förpackning
| Förpackningstyp | Låda |