19'' rack mount power strip,
Design
| PDU typer | Grundläggande |
| Modell | Enfas |
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
| Montage | horisontell |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Antal uttag AC | 8 AC-utgångar |
| Uttag | Typ F |
| AC försäljningsställen | Typ F |
Egenskaper
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Kabellängd | 2 m |
Strömtillförsel
| Ingångsspänning (Volt) | 230 V |
| Högsta strömstyrka | 16 A |
| Utspänning (Volt) | 230 V |
| Antal faser | 1 |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Vikt & dimension
| Bredd | 479 mm |
| Djup | 44,4 mm |
| Höjd | 44,4 mm |
| Vikt | 1,1 kg |
| Storlek | 48,3 cm (19") |
Förpackningens innehåll
| Rackmonteringssats | Ja |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 1,2 kg |
| Förpackningens bredd | 532 mm |
| Låddjup | 78 mm |
| Förpackningens höjd | 74 mm |