19'' rack mount power strip,
Design
| PDU typer | Grundläggande |
| Modell | Enfas |
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
| Montage | horisontell |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Antal uttag AC | 8 AC-utgångar |
| Uttag | IEC 60309 |
| AC försäljningsställen | Typ F |
Egenskaper
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Kabellängd | 3 m |
Strömtillförsel
| Ingångsspänning (Volt) | 230 V |
| Högsta strömstyrka | 16 A |
| Utspänning (Volt) | 230 V |
Vikt & dimension
| Bredd | 482 mm |
| Djup | 44,4 mm |
| Höjd | 44,4 mm |
| Vikt | 1,3 kg |
| Storlek | 48,3 cm (19") |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 1,5 kg |
| Förpackningens bredd | 530 mm |
| Låddjup | 74 mm |
| Förpackningens höjd | 70 mm |