Middle Atlantic Basic PDU 10" 6 schuko outputs
Design
| PDU typer | Grundläggande |
| Modell | Enfas |
| Rackkapacitet | 1U |
| Montage | Horisontell / Vertikal |
| Material, hölje | Gjuten aluminium |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Antal uttag AC | 6 AC-utgångar |
| Uttag | Typ F |
| AC försäljningsställen | Typ F |
| Anslutningsdetaljer ingång | Schuko/ UTE |
Egenskaper
| Kabellängd | 3 m |
| Typ av kabel | HO5VVF |
| Kompatibla produkter | PDU Zero-U |
Strömtillförsel
| Ingångsspänning (Volt) | 200-240 V |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| Högsta strömstyrka | 16 A |
| Maximal styrka | 3700 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -5 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -5 - 70 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 482,6 mm |
| Djup | 50 mm |
| Höjd | 44,5 mm |
| Vikt | 1 kg |
Förpackningens innehåll
| Förpackningarnas innehåll | 19 '' square reversible quick fastening; 2 legs Minkels; 2 screws; |