Middle Atlantic Basic PDU 19" 12 C13 outputs
Design
| PDU typer | Grundläggande |
| Modell | Enfas |
| Rackkapacitet | 1U |
| Montage | Horisontell / Vertikal |
| Material, hölje | Aluminium |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Antal uttag AC | 12 AC-utgångar |
| Uttag | IEC 60309 |
| AC försäljningsställen | C13 coupler |
Egenskaper
| Kabellängd | 3 m |
Strömtillförsel
| Ingångsspänning (Volt) | 200-240 V |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| Högsta strömstyrka | 16 A |
| Maximal styrka | 3700 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -5 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -5 - 70 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 483 mm |
| Djup | 50 mm |
| Höjd | 43 mm |
| Vikt | 1 kg |