UK Rack mount power strip,
Design
| PDU typer | Grundläggande |
| Modell | Enfas |
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1.4U |
| Montage | Vågrät |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Antal uttag AC | 8 AC-utgångar |
| Uttag | Typ G |
| AC försäljningsställen | Typ G |
Egenskaper
| LED-indikatorer | Ja |
| Kabellängd | 5 m |
Strömtillförsel
| Ingångsspänning (Volt) | 250 V |
| Högsta strömstyrka | 13 A |
| Utspänning (Volt) | 250 V |
| Överspänningsskydd | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 578 mm |
| Djup | 78 mm |
| Höjd | 44,4 mm |
| Vikt | 1,4 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 1,5 kg |
| Förpackningens bredd | 550 mm |
| Låddjup | 100 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |