UK Rack mount power strip
Design
| PDU typer | Grundläggande |
| Modell | Enfas |
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
| Montage | horisontell |
| Produktens färg | Svart |
| På / av-knapp | Ja |
Anslutningar
| Antal uttag AC | 6 AC-utgångar |
| Uttag | Typ G |
| AC försäljningsställen | Typ G |
Egenskaper
| Kabellängd | 3 m |
Strömtillförsel
| Ingångsspänning (Volt) | 250 V |
| Högsta strömstyrka | 13 A |
Vikt & dimension
| Bredd | 482,5 mm |
| Djup | 54 mm |
| Höjd | 52 mm |
| Vikt | 1,2 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 1,3 kg |
| Förpackningens bredd | 530 mm |
| Låddjup | 70 mm |
| Förpackningens höjd | 80 mm |