StarTech.com 4U 19" Desktop Open Frame Rack, 2 Post Free-Standing Network Rack Switch Depth for Patch Panel/Data/AV/IT/Communication/Studio/Computer Equipment 66lb Cap. w/ Cage Nuts/Screws
4U 2-Post Desktop Rack (RK4OD) - rack - 4U
Egenskaper
| Rackkapacitet | 4U |
| Modell | Fristående rack |
| Maxvikt | 30 kg |
| Produktens färg | Svart |
| Material | Stål |
| Ramtyp | Öppna |
| Produktdesign | 2-peggar |
| Monteringshål form | Torg |
Vikt & dimension
| Bredd | 500 mm |
| Djup | 293 mm |
| Höjd | 235 mm |
| Vikt | 1.7 kg |
| Inbyggnadsdjup (max) | 343 mm |
Förpackning
| Muttrar inkluderade | Ja |
| Antal muttrar | 16 |
| Antal skruvar | 24 |
| Bruksanvisning | Ja |
| Förpackningens bredd | 549 mm |
| Låddjup | 160 mm |
| Förpackningens höjd | 125 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 2.4 kg |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85381000 |
| Ytterförpackningens bredd | 560 mm |
| Ytterförpackningens längd | 645 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 340 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
Övrigt
| Efterlever industristandard | EIA/ECA-310-E |