AXAGON HMC-5G2 SPEEDSTER 5H
dockningsstation - USB-C 3.2 Gen 2 / Thunderbolt 3 - HDMI
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 2 |
| Antal USB-portar med PowerShare-stöd | Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 100 W |
| Revision av USB-strömförsörjning | 3.0 |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in | Nej |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Nej |
| HDCP-version | 1.4 |
| HDCP | Ja |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbit/s |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Maximal digital upplösning | 4096 x 2160 pixlar |
| Antal displayer som stöds | Ja |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 hz |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Produktens färg | Grå |
| HDR-stöd | Ja |
| Hub-gränssnitt | HDMI, USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-C, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A |
| LED-indikatorer | Ja |
| Material, hölje | Aluminium |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Laddning funktion | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Brand kompatibilitet | Universal |
| Certifiering | CE, RoHS |
Audio
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
Nedkylning
| Inbyggd fläkt | Nej |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | USB |
| Strömanslutning | USB Type-C |
| Nätaggregatstyp | USB |
| Uteffekt | 3 A |
| Längd på USB-kabel | 0,13 m |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Serveroperativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 40 mm |
| Djup | 12 mm |
| Höjd | 105 mm |
| Vikt | 60 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Förpackningens bredd | 95 mm |
| Låddjup | 20 mm |
| Förpackningens höjd | 190 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 95 g |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
| Garantiperiod | 2 År |
Övrigt
| Överbelastningsskydd | Ja |
| Typ av kabel | Round cable |
| Kabellängd | 0,13 m |