AXAGON HMC-6G2L
dockningsstation
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 2 |
| USB-strömleverans | Ja |
| Revision av USB-strömförsörjning | 3.0 |
| USB-strömförsörjning upp till | 100 W |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in | Nej |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Nej |
| HDCP | Ja |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.3 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wake-on-LAN förberedd | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3au |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbit/s |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Maximal digital upplösning | 4096 x 2160 pixlar |
| Max uppdateringsfrekvens | 240 hz |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Produktens färg | Aluminium |
| HDR-stöd | Ja |
| Hub-gränssnitt | HDMI, RJ-45, USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-C, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A |
| LED-indikatorer | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Laddning funktion | Ja |
| Material, hölje | Aluminium |
| Ursprungsland | Kina |
| Brand kompatibilitet | Universal |
| Certifiering | CE, RoHS |
Audio
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
Nedkylning
| Inbyggd fläkt | Nej |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | USB |
| Strömanslutning | USB Type-C |
| Uteffekt | 5 A |
| Utgångsspänning | 20 V |
| Längd på USB-kabel | 0,15 m |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Serveroperativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | Android, ChromeOS |
Vikt & dimension
| Bredd | 120 mm |
| Djup | 46 mm |
| Höjd | 15 mm |
| Vikt | 79 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Förpackningens bredd | 173 mm |
| Låddjup | 94 mm |
| Förpackningens höjd | 20 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 112 g |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Bruksanvisning | Ja |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE |
| Garantiperiod | 2 År |
Övrigt
| Kabellängd | 0,15 m |