i-Tec
dockningsstation - USB-C / USB4 / Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 - 3 x HDMI, 2 x DP - 1GbE
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 2 |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 100 W |
| Antal HDMI-portar | 3 |
| Antal Displayportar | 2 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbit/s |
| HD-typ | 8K Ultra HD |
| Maximal digital upplösning | 7680 x 4320 pixlar |
| Antal displayer som stöds | 5 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| VESA-fäste | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| På / av-knapp | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning | 130 W |
| Utgångsspänning | 20 V |
| Uteffekt | 6.5 A |
| Kompatibla nätkontaktstyper | EU |
| Längd på USB-kabel | 1 m |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | Android, ChromeOS |
Vikt & dimension
| Bredd | 245 mm |
| Djup | 98 mm |
| Höjd | 37 mm |
| Vikt | 495 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 259 mm |
| Låddjup | 142 mm |
| Förpackningens höjd | 89 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1.28 kg |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Kabel inkluderad | USB typ A till USB typ C |