StarTech.com USB-C- och USB-A-dockningsstation
Universal hybriddockningsstation för trippla bildskärmar, DisplayPort och HDMI 4K 60 Hz - 85 W strömförsörjning, 6x USB-hubb, GbE, Ljud - USB 3.1 Gen. 2, 10 Gbit/sek - dockningsstation - USB-C - 3 x HDMI, 3 x DP - 1GbE
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 85 W |
| Antal HDMI-portar | 3 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 3 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbit/s |
| Maximal digital upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Material, hölje | Gjuten aluminium, Plast |
| Certifiering | CE, FCC |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 2.5 A |
| Utgångsspänning | 20 V |
| Uteffekt | 7.5 A |
| Typ av strömkontakt | Typ M |
| Kompatibla nätkontaktstyper | EU, UK |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 13.0 Ventura |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 84 mm |
| Djup | 233 mm |
| Höjd | 37 mm |
| Vikt | 365 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 172 mm |
| Låddjup | 253 mm |
| Förpackningens höjd | 91 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1.7 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB typ A till USB typ C |
| Snabbstartsguide | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Logistikdata
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Ytterförpackningens längd | 395 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |
| Ytterförpackningens höjd | 300 mm |
| Ytterförpackningens bredd | 315 mm |
Övrigt
| Kretsar | Realtek RTS5423, Realtek RTS5411, Realtek RTS5412, Realtek RTS5451, Realtek RTD2142, DisplayLink DL6950 |
| Kabellängd | 1 m |