StarTech.com USB-C USB-A dockningsstation
Hybrid universell USB 3.0-dockningsstation för USB-C eller USB-A bärbar dator - Dubbla skärmar 4K 60 Hz HDMI/DisplayPort - 6x USB-A, GbE - USB 3.1 Gen 1 - Windows/Mac - dockningsstation - USB - 2 x HDMI, 2 x DP - 1GbE
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 6 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal Displayportar | Ja |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbit/s |
| Maximal digital upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Antal displayer som stöds | 2 |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Material, hölje | Aluminium, Plast |
| Certifiering | CE, FCC |
Strömtillförsel
| Kompatibla nätkontaktstyper | EU, UK |
| Trådlös laddning | Nej |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows Vista x64, Windows XP, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 135 mm |
| Djup | 73 mm |
| Höjd | 187 mm |
| Vikt | 347 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 210 mm |
| Låddjup | 109 mm |
| Förpackningens höjd | 142 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 800 g |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB |
| Snabbstartsguide | Ja |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Logistikdata
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 220 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 300 mm |
| Ytterförpackningens längd | 340 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |
Övrigt
| Kretsar | DL-6950 |