LevelOne ACS-5602
övervakningskamera
Prestanda
| Modell | CCTV övervakningskamera |
| Placeringar som kan användas | Utomhus |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Infrarött (IR) gränsfilter | Ja |
| Dag / nattläge | Ja |
| Certifiering | CE/FCC |
Design
| Formfaktor | Projektil (form) |
| Monteringssätt | Innertak/vägg |
| Produktens färg | Vit |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP67 |
| Väderbeständig | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
Kamera
| Vitbalans | ATW |
Bildsensor
| Optisk sensorstorlek | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Progressiv skanning | Ja |
| Bildsensortyp | CMOS |
Linssystem
| Automatisk fokus | Ja |
| Fast brännvidd | 3,6 mm |
Mörkerseende
| Mörkerseende | Ja |
| Mörkerseende avstånd | 30 m |
| LED typ | IR |
| Antal belysning lysdioder | 36 |
Grafikstyrenhet
| Videolägen som stöds | 1080p |
| Highlight Compensation (HLC) | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC) | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
Lagringsmedia
| Inbyggd hårddisk | Nej |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| Strömförbrukning (vanlig) | 6 W |
| DC-utgång volt | 12 |
| DC utgående ström | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -20 - 55 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 80% |
Vikt & dimension
| Bredd | 62 mm |
| Djup | 64 mm |
| Höjd | 165 mm |
| Vikt | 500 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 115 mm |
| Låddjup | 90 mm |
| Förpackningens höjd | 175 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 500 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Antal kameror | Ja |
| Kabel inkluderad | BNC |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85258900 |
| Ytterförpackningens bredd | 470 mm |
| Ytterförpackningens längd | 420 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 610 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 25 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 50 styck |