TP-Link IPCam TC65 Home Security WIFI
Prestanda
| Modell | IP-säkerhetskamera |
| Placeringar som kan användas | Utomhus |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Virtuell assistent | Amazon Alexa & Google Assistant |
| Infrarött (IR) gränsfilter | Ja |
| Fjärruppspelning | Ja |
| Certifiering | CE |
Design
| Formfaktor | Projektil (form) |
| Monteringssätt | Innertak/vägg |
| Produktens färg | Vit |
| LED-indikatorer | System |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66 |
| Väderbeständig | Ja |
Bildsensor
| Optisk sensorstorlek | 25,4 / 2,7 mm (1 / 2.7") |
Linssystem
| Antal linser | Ja |
| Största bländarnummer | 2,2 |
| Fast brännvidd | 3,89 mm |
Mörkerseende
| Mörkerseende | Ja |
| Mörkerseende avstånd | 30 m |
| LED typ | IR |
| Infraröd våglängd | 850 nm |
Grafikstyrenhet
| Maximal upplösning | 2304 x 1296 pixlar |
| Totalt megapixel | 3 MP |
| Komprimeringsformat | H.264 |
| Bildfrekvens | 15 fps |
| Strömmande video | Ja |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Maximal överföringshastighet för trådlöst LAN | 150 Mbit/s |
Lagringsmedia
| Inbyggd hårddisk | Nej |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash) |
| Högsta minneskortskapacitet | 128 GB |
Bevakning
| Inbyggd siren | Ja |
| Kryptering/säkerhet | 128-bit AES, SSL/TLS, WPA, WPA2-PSK |
| Video rörelsedetektor | Ja |
| Typ av larmmeddelande | Textmeddelande |
Management features
| Återställningsknapp | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | AC, DC |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| DC-utgång volt | 9 |
| DC utgående ström | 0,6 A |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -20 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Systemkrav
| Mobila operativsystem som stöds | Android 4.4, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 13, iOS 14.5, iOS 15, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
Vikt & dimension
| Bredd | 142,3 mm |
| Djup | 103,4 mm |
| Höjd | 64,3 mm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 189,5 mm |
| Låddjup | 201,5 mm |
| Förpackningens höjd | 92,5 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 500 g |
Förpackningens innehåll
| Antal kameror | Ja |
| Monteringssats | Ja |
| Skruvar medföljer | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Fästen inkluderade | Ja |
| Monteringsmall | Ja |