TP-LINK Övervakningskamera
2560 x 1440 pixlar - IP66 - 2 - 25 fps - DC, PoE
Bildsensor
| Bildsensortyp | 1/3" Progressive Scan CMOS; CMOS; CMOS |
| Optisk sensorstorlek | 1 / 3 |
Kamera
| Slutartid | 1/3 - 1/10000 s; 1/3 - 1/10000 s; 1/3 - 1/10000 s |
| Minimibelysning | 0 lx; 0,005 lx; 0 lx |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell | 50°; 50°; 50° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal | 27°; 27°; 27° |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal | 59°; 59°; 59° |
| Panoreringsvinkel | -90 - 90° |
| Lutningsvinkel | -90 – 90° |
| Antal maskerade sekretessområden | 4; 4 |
Prestanda
| Dag / nattläge | IR Cut Filter; Ja; Ja |
| Brett dynamiskt omfång (WDR) | DWDR; Ja; Ja |
Övrigt
| Day/Night/Auto/Schedule-Switch | |
| Ljudutgång | Ja |
Grafikstyrenhet
| Ljuddämpning | 3D DNR |
| Maximal upplösning | 2560 x 1440 pixlar; 2560 x 1440 pixlar; 2560 x 1440 pixlar |
| Komprimeringsformat | H.264, H.264+, H.265, H.265+; H.264, H.264+, H.265, H.265+; H.265, H.264, H.265+, H.264+ |
| Bildfrekvens | 25 fps; 30 fps; 1-30 fps |
| Styrning av bit-hastighet | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Region of Interest (ROI) kodning | Ja |
| Bithastighet | 256 Kbps - 4 Mbps; 256 Kbps - 4 Mbps |
| Brusreduceringsteknik | Reducering av 3D-ljud; Reducering av 3D-ljud |
| Integritetsskydd | Ja |
Linssystem
| Linstyp | Fixed Focal Lens; Fixed focal lens; Fixed focal lens |
| Fast brännvidd | 6 mm; 6 mm; 6 mm |
| Detekteringsavstånd | 128 m; 128 m |
| Observationsavstånd | 53 m; 53 m |
| Igenkänningsavstånd | 26 m; 26 m |
| Identifieringsavstånd | 13 m; 13 m |
Mörkerseende
| LED typ | 2 |
| Antal belysning lysdioder | 2 |
| Mörkerseende avstånd | 30 m; 30 m |
| Infraröd våglängd | 850 nm |
Egenskaper
| 2 | |
| Tvåvägskommunikation | Ja |
Projektor
| 30 m |
Audio
| Ljudsystem | 2-vägs; 2-vägs |
| Samplingshastighet | 8 kHz |
| Inbyggd mikrofon | Ja; Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja; Ja |
Anslutningar
| Ljudanslutning | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10/100 Mbit/s; 10,100 Mbit/s; 10,100 Mbit/s |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1; 1 |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at; IEEE 802.3af, IEEE 802.3at; IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Stöd för nätverksprotokoll | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS; TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP, SSL/TLS, FTP/SFTP, RTP, IPv4, IPv6, ARP, SMTP, SNMP; TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP, SSL/TLS |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC, PoE; PoE, DC; DC, PoE |
| DC-utgång volt | 12; 12 |
| Strömförbrukning (max) | 8 W; 5,5 W |
Lagringsmedia
| Högsta minneskortskapacitet | 256 GB; 512 GB; 512 GB |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash); MicroSD (TransFlash); microSDHC, microSD, microSDXC |
Vikt & dimension
| Bredd | 70 mm; 70 mm; 78 mm |
| Djup | 174 mm; 174 mm; 70 mm |
| Höjd | 78 mm; 78 mm; 174 mm |
| Vikt | 195 g; 195 g; 195 g |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -30 - 60 ° C; -30 - 60 °C; -30 - 60 °C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C; -40 - 60 °C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95 %; 0 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95 % |
Design
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66; IP67; IP67 |
Ljus
| Ljuskäglans avstånd (max) | 30 m |
Filformat
| Ljudformat som stöds | G.711 alaw; G.711 |
Bevakning
| Video rörelsedetektor | Ja |
| Lösenordsskydd | Ja |
Hållbarhet
| Certifikat för överensstämmelse | CE,NTRA,VCCI,KC,BSMI,RoHS; CE, RCM, BSMI, VCCI, RoHS |
Lampor
| 0,005 lux |