TP-Link VIGI C430 Tårn IP-sikkerhedskamera Indendørs & udendørs 2304 x 1296 pixel Loft
Prestanda
| Modell | IP-säkerhetskamera |
| Placeringar som kan användas | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Brett dynamiskt omfång (WDR) | Ja |
| Dag / nattläge | Ja |
| Infrarött (IR) gränsfilter | Ja |
Design
| Formfaktor | Turret |
| Monteringssätt | Tak |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Material, hölje | Plast |
Kamera
| Minimibelysning | 0,005 lx |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell | 107.5° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal | 57.2° |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal | 128.7° |
Bildsensor
| Antal sensorer | Ja |
| Optisk sensorstorlek | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Progressiv skanning | Ja |
| Bildsensortyp | CMOS |
Linssystem
| Antal linser | Ja |
| Fast brännvidd | 2,8 mm |
Mörkerseende
| Mörkerseende | Ja |
| Mörkerseende avstånd | 30 m |
Grafikstyrenhet
| Maximal upplösning | 2304 x 1296 pixlar |
| Totalt megapixel | 3 MP |
| Komprimeringsformat | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Grafikupplösningar som stöds | 320 x 240, 352 x 288, 640 x 480 (VGA), 704 x 576, 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2048 x 1280, 2304 x 1296 |
| Bildfrekvens | 25 fps |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Ja |
| Highlight Compensation (HLC) | Ja |
| 3D-positionering | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar | Ljusstyrka, Kontrast, Spegel, Mättnad |
| Bithastighet | 64 Kbps - 4 Mbps |
| Integritetsskydd | Ja |
| Region of Interest (ROI) kodning | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC) | Ja |
| Smart IR | Ja |
Audio
| Inbyggd mikrofon | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Stöd för nätverksprotokoll | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Antal samtidiga kanaler med direktsändning | 3 kanaler |
| Live view | Ja |
Lagringsmedia
| Inbyggd hårddisk | Nej |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
Bevakning
| Lösenordsskydd | Ja |
| Lösenordsåterställning via e-post | Ja |
| Sammanfattad autentisering | Ja |
| HTTPS-kryptering | Ja |
| Filtrering för IP-adress | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS) | Persondetektering, Fordonsdetektering |
| Klassificering av människor och fordon som kontrolleras | Ja |
| Aktivt manipulering larm | Ja |
| Spegel | Ja |
| Video rörelsedetektor | Ja |
Management features
| Beteendeanalys | Intrångsdetektering, Detekterar överskridande av linjer, Detekterar borttagande av objekt, Upptäckt av intrång i region, Region exiting detection |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC, PoE |
| Strömförbrukning (max) | 4,2 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -30 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 123 mm |
| Djup | 83 mm |
| Höjd | 123 mm |
Hållbarhet
| Certifikat för överensstämmelse | BSMI, CE |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
Förpackningens innehåll
| Antal kameror | Ja |
| Monteringssats | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |